89

در حال حاضر بافت های انسانی سه بعدی متعدد که در یک فرایند به نام بیوپرینت سه بعدی چاپ شده دیده میشه . فن آوری چنین وعده داده تا در دراز مدت، برای درمان بسیاری از بیماری ها، برای لانه گزینی رشد مجدد اندامهای معیوب و در نهایت برای ‘ جایگزین شدن ‘ انواع نقاط بدن اجازه ی تمام میده.یک هنرمند آمریکایی با نام دیمونت استریب با همکاری دانشمندان اقدام برای تولید آنچه که ممکن است از یکی از احمقانه ترین قطعه از هنر که ما تا کنون دیده ایم کرده استریب گوش نقاش وینسنت ون گوگ را پرینت سه بعدی کرد .

بسیاری از شما این مطلب را خواندید که گوش پرینت شده به نحوی از پلاستیک چاپ شده بود مانند بسیاری از چاپ های سه بعدی که در گذشته دیده می شد .

با این حال،این گوش با استفاده از سلول های انسانی که از نوه ی بزرگ ون گوگ لیوو گرفته شد چاپ شده بود او تنها کسی است که یک شانزدهمین ژن مشابه را به عنوان تصویری از قرن نوزدهم انتشار داده است .طرح اصلی که از دی ای ان استفاده شده از پاکت نامه ای به دست امده که وینسنت ون گوگ لیسیده بوده (برای چسبوندن درش) که فکر نمی کردند دی ان ای خودش باشد ولی مشخص شد که هست .

دیمونت استریب : من با استفاده از علم در واقع شبیه به یک نوع از قلم مو مانند وینسنت نقاشی کردم .”اظهار داشت خالق این قطعه است.2 سال قبل از مرگ 1988 گوش معروف توسط خود ون گوگ خرد شده بود ، و به یک فاحشه خانه که در آن او به طور منظم درتردد بود اهدا شد .

بیوپرینتر سه بعدی با استفاده از پیچیدگی نرم افزار کامپیوتر،در واقع قادر به چاپ سلول در شکل که شبیه گوش واقعی نقاش بود شد . هنگامی که سلول های گوش چاپ شده بود ، در بوستون بریگهام و بیمارستان زنان رشد کرده بود.

90

باور کنید یا نه ، گوش فنی زنده است، آن به عنوان سلول های انسانی تشکیل شده که به شکل غضروف ساخته شده است . در صورتی که چشمگیر نیست به اندازه کافی برای شنیدن خوب است .

zkm وب سایت رسانه ای موزه بیان میکند :

صدای ورودی که توسط یک نرم افزار با استفاده از کامپیوتر در زمان واقعی شروع به پردازش و تبدیل ان به پالس های عصبی میشود که شما می توانید با این گوش صحبت کنید . در حال حاضر این گوش در گالری فلدمن المان در معرض نمایش است .